חזה


ניתוחי חזה מתייחסים לכל ניתוח המבוצע על אברים או רקמות בחלל החזה, למשל על הריאות. ניתן לבצע ניתוחי חזה בשיטת הניתוח הפתוח או בשיטה זעיר-פולשנית.

בניתוח פתוח המנתח חייב לבצע חתך דרך עצמות החזה ולרווח את הצלעות. החתך צריך להיות גדול מספיק כדי לאפשר כניסת יד המנתח והמכשירים שלו לתוך החזה.

בניתוח עם מינימום פולשנות - טורקוסקופיה Thoracoscopy, הנקראת גם ניתוח חזה נתמך ע"י וידאו, מחדירים מצלמה זעירה (Thorascope) ומכשירים כירורגיים לתוך בית החזה דרך חרירים קטנים. המצלמה משדרת תמונות מתוך החזה אל צג בחדר הניתוח והמנתח מתבסס עליו בביצוע הניתוח.

ניתוח באמצעות רובוט דה-וינצ'י הוא גם כן ניתוח זעיר-פולשני - כאשר המנתח עושה מספר חורים קטנים בין עצמות החזה במקום חתך גדול. לגישה זו יש השפעה ישירה על תהליך ההחלמה לאחר הניתוח. ראשית, חתכים קטנים מקטינים את הסיכוי לחלות בזיהום לעומת חתך גדול. שנית, פתיחת בית החזה כרוכה בכאבים ומצריכה במרבית המקרים פיזיותרפיה בתהליך ההחלמה.
לדה-וינצ'י מערכת ראיה תלת ממדית, עם הגדלה ורזולוציה גבוהה (HD) וכן מכשירים מיוחדים עם מפרקים המאפשרים תנועות משופרות יחסית ליד האנושית. כל אלה מאפשרים למנתח לפעול עם ראיה משופרת, בדיוק, מיומנות ובקרה מלאה.
  • ניתוח לב פתוח
    רופא מטפל: פרופ' גיל בולוטין
    צור קשר >
  • בלוטת תריס
    רופא מטפל: Dr. Tod Huntley
    צור קשר >